Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jiří Pejsar
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, rád bych se zeptal na stav, který mám. Od roku 2010 se léčím na smíšenou úzkostnou a depresivní poruchu, v čase červenec 2015-srpen 2018 jsem dostal invalidní stupeň I. 40% po tomto období jsem byl na komisi + odvolání, kde mi byla odebrána a doktorka v komisi sdělila, že jsem zdráv na 15-20% nepomohl ani rozhovor, který jsme vedly, mé pocity, které zůstávají, nemohl jsem si vzpomenout na název prášku, který jsem dostal na výměnu předešlého a podíval se do mobilu-sdělení doktorky když umíte s mobilem, jste zdravý.. To musím stále opakovat, že mám černé myšlenky, nebo to mám dotáhnout a vlítnout pod nákladní auto? V současné době je to asi moje nejlepší řešení. Můžete mi prosím poradit jak dál? Mail je pro mne zatím nejpřijatelněší komunikace, přímý kontakt s lidmi je o dost těžší. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pejsare,

doporučuji Vám, abyste podal novou žádost o přiznání ID. Pokud neuspějete, podáte námitku, která se podává na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Pokud neuspějete s námitkou tak můžete podat správní žalobu ke krajskému soudu. Vím, že pro Vás to bude asi obtížné všechny tyto úkony zvládnout, ale je potřeba zabojovat. Zkuste někoho z rodiny, kdo by Vám s jednotlivými úkony pomohl.


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.