Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Eva
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den ,Měla bych na vás dotaz. Jsem po 3 operacích jednoho kolena na poslední jsem dostala protézu jsem 4 měsíce po operaci na to koleno nemohu dost bolí ,K tomu se léčím na psychiatrii na středně těžkou depresi na k terou beru antideprese a uklidnujicí léky A chtěla bych se dotaz z čítaji se nemoce na invalidní duchod nebo se jen vybere jen jedna nemoc, Já že mi bylo přiznano 1 stupen ivalidity a k tomu 6000 duchod .Jsem sama a navím jak se uživím a jestli se dá zažadat o nějaký přízpěvek 31 let jsem dělala nikdy jsem nebyla bez prace Až po uraze Jsem z toho fakt neštasná Moc děkuji za případnou radu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

při hodnocení nároku na přiznaní invalidního důchodu se posuzuje ztráta pracovních schopností podle hlavní diagnózy. Pokud má posuzovaná osoba další onemocnění, tak je možné zvýšit míru invalidity maximálně o 10 procentních bodů. To znamená, že už nezáleží na tom, kolik je diagnóz, 10%ní zvýšení na všechny diagnózy dohromady je limit. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.