Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Gábina
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den chtěla bych se zeptat před 14 dny mi byla diagnostikovaná Bechtěrova choroba III-IIII stupně  jsem už 6 měsícu v pracovní neschopnosti  mužu si sama sepsat žádost na invalidní duchod .Mé stavi jsou takov í že jeden den jsem, ,bez obtíží a druhý den nejsem schopná stát ani z postele  ,,.Děkuji za odpověd Gábina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gabino,

doporučuji Vám, abyste se dostavila na okresní pracoviště České správy sociálního zabezpečení a tam jim vysvětlila svojí situaci, případně zde můžete sepsat žádost o přiznání invalidního důchodu. Doporučuji Vám, abyste si sebou vzala příslušné lékařské zprávy.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása