Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Naďa
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

chtěla bych se zeptat, jestli je stanovena délka pracovní neschopnosti, aby si práce neschopný mohl podat žádost o důchod.Dcera je od června  v PN a nyní je po operaci páteře. (14 dní)Jedná se o pracovní úraz.Zda si může zažádat o neomezené vycházky, jelikož bydlí sama a nyní neví , jak dlouho bude potřebovat  naší pomoc.Můžou být dny, kdy to bude zvládat sama, ale může se její stav někdy i změnit k horšímu.Nerada by měla problém s případnou kontrolou, pokud by nebyla doma, ale u nás.S neomezenou vycházkou by se tomuto dalo předejít.Děkuji za Vaši odpověď.

Přeji krásný den , s pozdravem Naďa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Naďo,

základní podmínkou přiznání invalidního důchodu je, že pojištěnci vlivem nějaké události zůstanou trvalé následky a dojde ke snížení pracovních schopností. Délka pracovní neschopnosti není důležitá. Pokud je předpoklad, že Vaše dcera bude mít trvalé následky po úraze a tím také dojde ke snížení pracovních schopností, měla by se obrátit na okresní pracoviště České správy sociálního zabezpečení a požádat o invalidní důchod. Je třeba, aby měla sebou potřebné lékařské zprávy a záznam o úrazu.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása