Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Lenka Havlínová
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den prosím o radu jsem bezmocná.Před 5 léty sem prodělala rakovinu(zhoubný nádor vaječníků )už před má diagnozu Asthma a poté taky polyneuropatie dolních části končetin a Lymfodém.Nyní jsem po genetice a pozitivní BRCA 1 pomastektomii operace 13.března.Dnes 17.4 jsem byla pozvána na přezkoumání zdravotního stavu posudkovou lékařkou .Mám ID 3.stupen.Ta mi řekla ,že mi ho snižuje na 2.stupen a že si mámnajít něco na částečný uvazek.To vím ,že nezvládnu.Na podzim jsem se snažila a našla si brigádu za 2 měsíce jsem měla odděláno 45 h a ona mi to vytkla,že tedy jsem schopná .Jak se bránit?Jen se snažím nebýt odstrčená.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Havlínová,

především je potřeba, abyste podala námitku, jakmile dostanete rozhodnutí o snížení ID na II. stupeň. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky napiště, že nesouhlasíte s rozhodnutím se snížením ID na II. stupeň a napište tam to, co jste napsala do tohoto dotazu. Jakmile obdržíte rozhodnutí o snížení ID na II. stupeň, tak je nezbytné, abyste se zaevidovala na Úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání, a to proto, že  námitka nemá odkladný účinek. Tím, že budete v evidenci ÚP, tak Vám bude doba evidence minimálně po dobu 1 roku započítávána jako náhradní doba pro účely starobního důchodu. Jako příjemce ID II. stupně jste sice zdravotně pojištěna, nikoliv sociálně, a proto je nutné se hned přihlásit do evidence ÚP.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji