Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Iveta Píclová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso,od 23.6.2016 jsem na neschopence a pobírám ID III.stupně ve výši 4902 Kč a nemocenská ve výši na den 176 Kč. Marodim do současné doby, loni v listopadu jsem žádala o III.stupeň, ale byl mi zamítnut, ale povoleno prodlouzení placené PN.Bylo mi ale doporučeno podat odvolání, to jsem učinila, ale do dnešního dne jsem nedostala odpověď. Loni jsem byla hospitalizována na psychiatrické klinice v Dobřanech, pro silné deprese,úzkostné stavy a sociální fobii.Asi před třičtvrtě rokem mne po častých problémech byla zjištěna i angina pectoris. Můj zdravotní stav se bohužel nezlepšil.Bude mi za čtrnáct dní 51 let.Nadále docházím ke své lékařce na psychiatrii. Zajímá mne,neboť 18.2.mi končí placenáPN,zda mám zažádat o další prodloužení, nebo musím čekat na vyjádření ČSZZ v Praze? Nebo se mám jít nahlásit na Úřad práce, abych měla alespoň nějakou podporu.V lékařských zprávách mám uvedeno,že u mne není možné zařazení do pracovního procesu.Pokud bych pobírala zatím jen ID ,finančně to nezvládnu. Dekuji předem za radu.S pozdravem a přáním hezkého dne Iveta Píclová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Píclová,

předpokládám, že jste napsala chybně, že máte dosud ID III. stupně. Doporučuji Vám, abyste si požádala o další prodloužení výplaty nemocenských dávek. Můžete vyčerpat maximálně 720 dní. To je přibližně do 15. 6. 2018. Po té Vám už nebude nemocenská prodloužena. Doporučuji Vám, abyste se ozvala OSSZ, že jste podala námitku a dosud čekáte na vyřízení. Pokud Vám nebude zvýšen důchod na ID III. stupně, tak po ukončení PN se musíte přihlásit na ÚP ČR, jako uchazečka o zaměstnání, maby Vám byl alespoň rok počítán do nároku výplaty starobního důchodu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji