Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jiří Král
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, jsem muž, 37 let, pracující. Od narození mám na levé ruce pouze palec, ostatní prsty nemám. Vystudoval jsem jsem VŠ. Má vada mě v zaměstnání neomezuje, v běžném života však pochopitelně ano. Dotaz je jednoduchý. Mám naději získat alespoň první stupeň invalidního důchodu? Děkuji za odpověď. Král

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Králi,

invalidní důchod je přiznáván na základě procentuální ztráty pracovních schopností. Sám píšete, že Vás to nijak v práci neomezuje. Takže nárok na ID opravdu nemáte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji