Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lenka
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den.

Pane Krása  dozvěděla jsem se,že při žádosti o in .duchod posudkový lékař má přidat 10 bodu v případě,když má ten  dotyčný žadatel jen - profesi dělník. Chci se zeptat co je na tom pravdy. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

informaci, kterou máte, není pravdivá. O 10 % je možné zvýšit míru ztráty pracovních schopností (invalidity) v případě, kdy posuzovaná osoba má mimo hlavní diagózu ještě další závažné onemocnění. Nemá to však žádnou souvislost se vzděláním.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.