Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Iva Karasová
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, nezlobte se že píši. Ráda bych se zeptala. Od roku 2013 mám celý invalidní duchod. Nyní mi přišlo, že již není nutná další posudková kontrola. Mohu nastoupit na chráněné pracoviště kde bych měla dělat 3,5 hodiny denně nebo se domluvit jen na třech hodinách aby mi duchod nebyl vzat? A ještě bych se ráda zeptala - pokud pracuji na chráněném pracovišti a nemám již mít posudkovou kontrolu, dostane se to k posudkové komisi že dělám? Moc děkuji za odpověd. Karasová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Karasová,

myslím si, že můžete nastoupit na chráněné pracoviště a pracovat 3,5 hodiny denně bez obav, že byste přišla o ID. Skutečnost, že pracujete se objeví v systému sociálního zabezpečení, protože platíte sociální pojištění, ale není to tak, že by tuto informaci dostal Váš posudkový lékař. I kdyby se tak stalo, tak se domnívám, že by svůj názor, že již není potřeba kontrola přiznání ID nezměnil.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji