Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Zuzana Sovíková
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,pobírám inval.důchod 1.stupně a jsem ročník 62.Jsem po dvou operacích páteře,u poslední operace mi byly dány do bederní páteře šroubky,nyní již půl roku zhoršení stavu, další výhřez ploténky a hrozí třetí operace,u které by byly opět dány šroubky.Snažím se operaci vyhnout, rehabilituji,cvičím atd.Mohu i přesto,že nepodstoupím operaci a postižení je již chronické/neměnné/si požádat o invaliditu druhého nebo třetího stupně?Musím si vícekrát denně odpočinout ,vždy na chvíli ležet nebo sedět nebo se projít.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sovíková,

domnívám se, že pokud došlo ke zhoršení vašeho zdravotního stavu, tak je vhodné požádat o zvýšení strupně ID. je však důležité, aby Váš ošetřující lékař Vám důkladně popsal Váš zdravotní stav a hlavně to, že nemůžete, vzhledem ke zdravotnímu stavu, řádně pracovat. Že Vaše onemocnění má zásadní vliv na schopnost pracovat.

Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji