Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana Moráňová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, velmi pěkně Vám děkuji za odpověď na moje otázky a velmi pěkně prosím o odpověď ještě na jednu, když píšete, že již nyní můžu jménem syna požádat o ID z mládí, tak prosím kdybych požádala a byl by přiznán, tak do kdy tento důchod platí do 18 let věku, nebo už by platil napořád a už bych o jiný ID nemusela žádat? A jestli a jak dlouho se případně vyplácí zpětně. Ještě Vás velmi prosím o toto. Moc pěkně děkuji. S pozdravem Moráňová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moráňová,

právě invalidní důchod pro invaliditu z mládí je přiznáván trvale a jeho příjemce prakticky nechodí na žádné kontroly zdravotního stavu. proto Vám doporučuji, abyste jménem syna o ID požádala. Váš syn bude důchod pobírat po celý život.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji