Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana Moráňová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o zodpovězení mých dvou otázek. Mám syna ve věku 17 let, v tomto roce mu bude 18 let, od narození je těžce postižený mentálně i tělesně a je na vozíku. Pobírám na něho 4. stupeň příspěvku na péči. V tomto roce až dovrší 18 let bych chtěla požádat o jeho invalidní důchod. Proto se Vás prosím zeptat jak se o to žádá, jestli stačí písemně, nebo osobně poslat dopis na důchodové a co mám k tomu přiložit? Ještě Vás prosím o jednu otázku, že na syna také pobírám navýšení příspěvku na péči o 2.000 kč a zajímá mě, jestli toto navýšení je pouze do 18 let věku, nebo napořád s tříměsíčním dokládáním příjmů a případně jestli se do toho invalidní důchod počítá? Velice Vás prosím o odpovědi a mnohokrát Vám děkuji. S pozdravem Moráňová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moráňová,

je to tak, že skutečně byste již nyní měla jménem syna požádat o přiznání ID pro invaliditu z mládí. Žádost se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení a doporučuji Vám, abyste tam došla osobně. Musíte mít samozřejmě svoje doklady a doklady syna a zároveň doporučuji mít s sebou lékařskou zprávu, která by souhrnně popsala anamnézu Vašeho syna. Možná ani nebude škodit kopie rozhodnutí o přiznání PnP IV. stupně. Jakmile bude synovi přiznán ID pro invaliditu z mládí a nebo dovrší 18 let věku, tak již nebudete mít nárok na 2000,- Kč  příplatku k PnP, protože přiznáním ID Vašemu synovi dochází ke změně příjmové situace.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji