Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Vladimír Herbrych
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,již dvanáct let jsem po transplantaci ledviny a mám přiznaný II stupeň invalidity. Pracuji na 1/2 úvazku jako truhlář a byla mi zjištěna rhisartroza na obou palcích ruky jako nemoc z povolání. Požádal jsem o III stupeň invalidity z důvodu neustálé bolesti obou rukou. Posudkový lékař mi sdělil, že na to nejsou tabulky a proto to nebere v úvahu. Prosím o radu, zda mám nějakou šanci uspět s novou žádostí ? Děkuji Vladimír Herbrych

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Herbrychu,

nevím skutečně jestli z tohoto důvodu Vám může být přiznán III. stupeň ID. U IDje to tak, že se body jednotlivých diagnóz nesčítají. Tudíž si myslím, že naděje na úspěch je pomerně malá. Nemohu Vám více poradit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji