Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Josef Tatíček
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý večer.

 Nastíním svůj problém v dnešních dnu. V únoru tohoto roku jsem byl uznán částečně invalidním a byl mi vyměřen důchod, který jsem od února bral. V červenci jsem byl znova před komisí a uznali mi plně invalidním dnes jsem také dostal průkaz ztp 2 stupně do 31.5 2010 pro rs primárně progresivní. Ted začnou problémy jiné než zdravotní.

 Protože mi chybí 166 dni pojištěni tak mi nebyl uznán nárok na výplatu id a ke všemu mi přišel dopis od cssz ze mi chybně vyměřili i částečný a okamžitě ho zastavuji. Zkusil jsem napsat žádost o možnost doplaceni doby, ale prý to v mém případ

ě nejde, protože doba doplaceni se nachází uprostřed potřebně doby pojištěni. Bohužel nemám už žádny doklad o tom kde jsem v té době pracoval a oni dělají jako by mi neznali a jak jsem později zjistil, neplatili za mě sociální ani zdravotní. Zdravotní jsem musel doplácet.  Vím že je to můj bordel a zřejmě na to teď doplatím, ale jestli je nějaká možnost, budu rád, když mi poradíte.      Děkuji za odpověď        Pepík T

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

 

předseda NRZP, pan Krása mi předal Váš mailový dotaz k vyřízení.

 

Napište mi telefonní spojení, já Vám zavolám a podrobněji Vaše dotazy zodpovím.

 

S pozdravem

 

JUDr. Pavel Jungr

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory tel. 266 753 422 Poradní dny : pondělí 13.00 - 16.30 hod.

čtvrtek 14.30 - 17.00 hod.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR Partyzánská 7, Praha 7 budova Pražské teplárenské, 3. patro, dveře č. 332