Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Vladimíra Křiváčková
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso, možná si na mne vzpomenete, vím, že Vám píše spousta lidí v bezvýchodné situaci, tak tedy můj dotaz, cca zpátka víc jak rok jsem čistila kartáčem v práci autokoberečky, a začalo mě bolet pravé rameno, přes návštěvy lékařů, léků a obstřiků bylo rameno stejně bolestivé, neupažím nezvednu nahoru,neučešu se. 5.5. letošního roku jsem byla na operaci a taktéž bez kýženého výsledku, chodím na rehabilitace a nic. Vážený pane, chci se Vás zeptat jestli se toto může kvalifikovat jako nemoc z povolání?V součastné době jsem vedena na Úřadu práce, ráda bych do zaměstnání ale bolest a nepohyblivost mě omezuje. Omluvám se za dlouhé psaní a Vám mockrát děkuji za odpověd.Křiváčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Křiváčková,

pokud byste byla pořád v pracovní neschopnosti a současně byla ještě v zaměstnaneckém poměru, asi by bylo možné uvažovat o nemoci z povolání, jenže to jste měla požadovat u zaměstnavatele, u kterého jste byla zaměstnána v době onemocnění. Pokud byste chtěla nyní uplatnit nemoc z povolání, musela byste jít asi soudní cestou, protože pochybuji, že by Vám bývalý zaměstnavatel přiznal nemoc z povolání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vfaclavkrasa.cz. Děkuji.