Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana Moráňová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, velmi moc Vás prosím o dotaz, jestli plný invalidní důchod se počítá do příjmu, případně jaká část se počítá do přijmu? Myslím tím, když pobírám příspěvek na živobytí a na bydlení, jestli mi potom odejmou tyto příspěvky když můj syn dostane invalidní důchod? Prosím o Vaši odpověď a děkuji Vám. S pozdravem Moráňová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moráňová,

celá výše ID se počítá do příjmů pro zjišťování příjmů v rámci hmotné nouze. Pokud Váš syn s Vámi bydlí ve společné domácnosti, tak se jeho příjem započítává.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji