Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor sar.mus
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den ,já bych se chtěla zeptat mám dceru ta je těž..zdra.postižená jenom leží a nekomunykuje.Příští rok jí bude 18let .Mám požádat o důchod nebo mám nárok  sociální davky co beru do tetka? Protože i příští rok mám nárok žádat o přís.na auto tak nevím jestly na to budem mít nárok.Děkuji za odpověd' Šárka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

situace je taková, že Vaše dcera má nárok na ID pro invaliditu z mládí a tento důchod je přiznáván od 18 let věku. Pokud ji však bude přiznán ID nebude již nezaopatřeným dítětem a Vy nebudete moci žádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Není však možné, abyste o její důchod nepožádala a požadala o příspěvek na nákup motorového vozidla. To byl špatný postup a mohla byste mít později potíže. Uvedené skutečnosti upravuje zákon č. 155/1995 Sb., a vyhláška č. 182/1991 Sb.

S pozdravem Václav Krása