Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Věra Havla Stropnická
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, Obracím se na Vás s dotazem. Mám invalidní důchod III.stupně. Mám mimořádné podmínky. Ráda bych podnikala na počítači. Dozvěděla jsem se, že mohu mít příspěvek na počítač, pokud budu registrovaná jako uchazeč o práci a začnu podnikat. Lékařka na posudkové službě mi řekla, že mohu dělat právě nějakou lehčí práci - právě na počítači. Je to možné? Děkuji Stropnická V.H. Ráda přispěji na konto Vašich služeb.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stropnická,

problém je v druhu ID III. stupně. Pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak nebudete evidována na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Můžete být evidována pouze jako zájemkyně o práci. Jako zájemkyně o práci však nemáte plnou podporu k zahájení zaměstnání. Doporučuji Vám, abyste jednala s ÚP, jakým způsobem by Vám mohl být příspěvek na počítač, k zahájení podnikání, přiznán.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.