Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana Poljaková
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

 

zajímalo by mne, zda má žena, která je v PID III. stupně nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na rodičovský příspěvek. Dcera má dokončenou střední školu a maturitou, vš studium jí kvůli nemoci zrušili. Od r. 2003 jí byl přiznán PID dle par- 39 odst. 1 písmena a) zákona č. 155/95 Sb. Nikdy nebyla zaměstnána. Žádný jiný příjem kromě PID nepobírá.

děkuji za odpověď. Jana Poljaková. 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poljaková,

příjemkyně III. stupně ID má nárok na rodičovský příspěvek v plné výši. Vzhledem k tomu, že nikdy nepracovala, tak nemá nárok na pomoc v mateřství.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.