Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor zdenek grundza
Předmět dotaz
Dotaz už 2 krát jsem žádal o částečnej důchod a zbytečně prodělal jsem 4 operace plastiky mozkové pleny finále shunt v hlavě ted se lečím z výhřezem plotenky už 2 roky a nemůžu jít na operaci protože by mě to finančně zničilo tak že až za rok si to můžu dovolit to vše nestačilo tak jsem dodal další papíry že se lečím se srdeční hypertenzí už 8let důvod byl 1 infarkt jenže posudkový lékař mi řekl že to není nemoc že už jsem zaléčení před týdnem jsem prodělal 2 infarkt mám v operovaní sten můj dotaz zní ma to cenu žádat znovu protože ja si nemůžu dovolit marodit a musím do práce a ja vím že vtom je ten problém nemarodím proto mi ho nedaly

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Grundzo,

skutečně je asi problém v tom, že nejste v pracovní neschopnosti, a tudíž posudkový lékař z toho usuzuje, že nedošlo k poklesu pracovních schopností. Invalidní důchod je totž stanoven podle poklesu pracovních schopností. Vím, že je to pro Vás začarovaný kruh, ale bohužel to tak je. Měl byste být v pracovní neschopnosti a po několika měsících s doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře byste měl požádat opět o ID. Pokud však nebudete v pracovní neschopnosti, tak se obávám, že je to velmi složité.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji