Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Milan Beer
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý  den vážený pane Krása.

Prosím o radu. Byl jsem u posudkové komise a nesouhlasím z jejich rozhodnutím o mé invaliditě I. stupně vzhledem k mému postižení. Jak má postupovat při odvolání? Mám se nejprve odvolat na posudkovou komisi kde mi to tak rozhodli? A stačí ,že si odvolání napíšu sám a zašlu sám doporučeným dopisem?

Moc děkuji za informaci.

Milan Beer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Beare,

musíte počkat na rozhodnutí ohledně invalidity a na základě jeho se odvolat prostřednictvím OSSZ který vydal rozhodnutí na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Na námitku máte 30 dní. Bohužel námitka nemá odkladný účinek. Pokud neuspějete s námitkou, můžete podat žalobu ke krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása