Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Lenka Střechová
Předmět dotaz
Dotaz Vážený pane Kráso, obracím se na Vás s pomocí o radu. Mám švagra, kterému bylo v prosinci 53let. Od 6.října 2014 je v pracovní neschopnosti. Prodělal středně těžký mozkový infarkt, postoupil rehabilitaci v Léčebně Košumberk ale přes to všechno zůstal z větší části ochrnutý na LHK, hůře mluví a tahá nohu za sebou. Jeho problém je, že levá ruka je jeho dominantní je totiž od mala levák.Včera jsem s ním byla na posudkové komisi, nebot jsme zažádali o plný invalidní důchod. Zavládlo ve mě zděšení, první co bylo od pana doktora vytknuto, je to že jsme to uspěchali a zažádali brzo, tedy už po 8 měsících trvání neschopnosti pracovat a druhé zděšení, že mu pan doktor přiznal invaliditu II stupně, ale již bez LPK.Chtěla jsem na lékaři at mu dá III stupen na rok a pak mu ho může snížit ale pan doktor mi řekl že se kvůli mě nedá zavřit. A co teď. Kontrolku mu ukončí. Jistě ho musím přihlásit na úřadu práce aby byl sociálně pojištěn, pokud ho tam dostanu. Zajímalo by mě, za jak dlouho mu může ošetřující lékař vystavit další kontrolku.Zda při tom neporušíme nějaký zakon. A nebo, má li se jít na jeden den podívat do práce a pak znovu na kontrolku. Podotýkám, že švagr je už od 15let kdy si ho dala okresní správa silnic vyučit, stále jejich zaměstnancem, který pracoval s nakladačem, sypačem , sekačkou, válcem a jinou technikou.Po celý čas nebyl ani jednou na kontrolce až nyní. To ted dělat nemůže , co pro něho můžu udělat? A poznámka, na doporučení jsme žádali o příspěvek na péči, který mu nebyl přiznán a při odvolání, je v posudku napsáno, že švagr je líný a líbí se mu že ho já opečovavám. Tak na tento výrok jsem již stížnost napsala. Promiňte, že jsem se tak rozepsala a děkuji za Váš čas. Lenka Střechová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Střechová,

především Vám doporučuji, abyste neukončovali PN Vašeho švagra. Zároveň doporučuji podat námitku, kterou musíte poslat do 30 dnů od doručení rozhodnutí o přiznání ID II. stupně. Námitka se posílá prostřednictvím OOOS na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

Do námitky uveďte, to co jste uvedla do dotazu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji