Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Leona Horáčková
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den pane Krása, Můj problém je mám syna který se celé dětství léčil na hyperaktivitu a adhd. Jenže teď se potvrdilo že to není adhd ale Aspergerův syndrom synovi ho bohužel diagnostikovali až v 21 letech celé dětství bylo pro mě peklo byla jsem samoživitelka a od roku 2009 jsem v částečném důchodu 1 stupně po prodělané meningoencefalitídě a borelioze důchod mi činní 7.500 kč. Za tu celou dobu jsem na syna nic nedostávala protože neměl nárok kdo tedy může za špatně danou diagnozu? Byl čtyřikrát hospitalizovaný bral antidepresiva to si připadám jak blázen a to si ani nedokážu představit o kolik syn přišel peněz ani asistenta nám nedali i když na něj měl nárok nemá ani korunu práci nelze sehnat hned ho vyhodí jsem na pokraji zoufalství. Máme vůbec nějakou šanci na nějaké odškodnění za špatnou diagnozu? Děkuji a přeji krásný den Horáčková Leona

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horáčková,

obávám se, že zpětně nemůžete dostat nic. Teoreticky by šlo zpětně získat tři roky příspěvek na péči a možná by synovi mohl být přiznán i invalidní důchod. Musela byste však prokázat, že tuto diagnózu měl syn dříve a že šlo o chybné postupy. Domnívám se však, že by to byloobtížné.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkkliknete reklamu na mém webu. Děkuji