Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Alena Bernatíková
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den. Po operaci páteře jsem byla rok na nemocenské.Po ukončení PN / byl mně přiznán ČID 1 /jsem,vzhledem k některému ze zdr.omezení,např.delší pochůzky,jsem přišla o zaměstnání,dojíždění byl opravdu problém,neprošla jsem přes ZL. Od ledna 2015 jsem vedena na ÚP. Po nedávném vyšetření / problémy /mně opět lékař sdělil,že výsledky vyšetření potvrzují nutnost další operace,která je naplánována na září l.r. - Mohu si po operaci požádat o zvýšení ČID? - Je mně 58 let,práci již nikde nenajdu,do SD jdu v 62letech. Na podzim 2016,mám přehodnocení ČID z r.2013.Mohou mně ho vzít? Děkuji vám.Bernatíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bernatíková,

samozřejmě, že po operaci můžete požádat o zvýšení stupně ID, ale jak sama píšete, na podzim 2016 máte mít nové posouzení Vašeho zdravotního stavu. Nevím zda by nebylo lepší počkat spíš do té doby a případně při tomto následném posuzování zdravotního stavu požádat o vyšší stupeň ID. Vzhledem k tomu, že Vám je více než 55 let, tak Vám budou počítány tři roky evidence na ÚP do odpracované doby nároku na starobní důchod. Domnívám se, že je lepší nyní neriskovat, ale Vy se musíte rozhodnout sama.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.