Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz...

Autor Marcela Novotná
Předmět Dotaz...
Dotaz Dobrý den, moje diagnóza - NO: bolesti páteře přetrvávají,výraznější bolest bederní krajiny, propagace do PDK, horší se sezením, krční páteř vystřeluje do hlavy, brnění I-III prstů a PHK celý den. Obj.: drží níže levé rameno, dextroskolioza Th pateře, bolestivá dolní C páteř, AF, RF volná, mírně vázne rotace, obě inklinace, ramenní klouby volné, thomayer ke kolenům, bederní páteř se nerozvíjí, vázne inklibace doleva, RF asi o polovinu, bolestivé oba SI klouby bilat, chůze paty spička dobrá, hofman bilat, svalový test HK 5 živý L2/4, s rozšířenou zonou, živý L5/S2, sporně snížený vpavo, FP neg., pulsace tepen DK zachována, lass 90 bilat, bolestivá VR, ZR v kyčelním kloubu bilat, bez poruchy citi na DK, lehce vazne Th pateř do záklonu. Závěr:M5407 chron. vertebrogenní algicky sy celé páteře, kořenová iretace L5 vpravo, C6 vpravo. Byla jsem s tímto nálezem u posudkové komise - přišlo mě vyjádření že mám pokles pracovní schopnosti o 20 % - tudíž dle lékařky nemám nárok na ČID - Chtěla bych se odvolat, ale nevím kam ani jak :( Předem děkuji za odpověď Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

musíte podat námitku, a to nejdéle do 30 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. V námitce stačí uvést, že nesouhlasíte s rozhodnutím OSSZ číslo o zamítnutí Vaší žádosti, protože se domníváte, že posuzující orgán neposoudil dobře všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása