Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Robert
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den pane Krása.Chtěl jsem se touto cestou zeptat.V roce 1997 jsem prvně onemocněl na rakovinu uzlin.Po 5 letech se mi to opět vrátilo s větší intenzitou a tak jsem podstoupil autologní transplantaci kostní dřeně.V roce 2003 jsem si zažádal o ID a dostal jsem III stupeň.V roce 2014 v dubnu mi byl III stupeň odebrán a ani s odvoláním jsem v Ústí nad Labem neuspěl.Letos jsem na základě lékařských zpráv opětovně zažádal o III stupeň a to z důvodu zhoršení mého stavu po onkologické léčbě.Již od roku 2003 po onkologické léčbě a transplantaci mi ustavičně a hodně nepříjemně píská a šumí v hlavě a uších.Po několika šetřeních a různých zákrocích je diagnoza tinitus s trvalý,bez naděje na zlepšení.Navštěvuji i psichyatra,který mi předepisuje antidepresiva a prášky na spaní.APO-CITAL 20MG - 100x20MG 2-3 tablety denně,HEDONIN 25MG - 30X25MG(3x) 1 na noc.díky tomu ustavičnému pískání a šumu nemohu i 2-3 noci a dny usnout,pak musím vzít prášky na spaní a to zase spím i třeba dálší 2 dnyProstě bez prášků na spaní neusnu a pískot a šum nabírá na intenzitě.nejsem schopen normálně fungovat a ten kdo tímto neprochází,jako já již od roku 2003 to nemůže ani posoudit.Již jsem i uvažoval,že je lepší se ani nevzbudit a to 3-4 v týdnu.Přesto to posudkového lékaře nezajíma a důchod mi byl snížen na II stupeň.Nikoho z nich nezajímá,že jsem sice cca 12-13 v tzv.remisi,ale,že díky tomu všemu je ze mne spánkový a nahluchlý mrzák,který již není schopen normálně žít a fungovat a je to prostě pro posudkového lékaře zřejmě stav,který ho nezajímá.Jak mohu normálně fungovat,když nespím a nebo spím i 16-20 hod denně,ale zase nevnímám ten šílený pískot a šum..T si prostě nikdo neumí ani představit..natož to prožívat dnem i nocí..Proč tedy nemám nárok na plný ID...

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Roberte,

pokud jste neuspěl ani s odvoláním, tak Vám doporučuji podat správní žalobu ke Krajskému soudu. Žalobu musíte dpodat do 60 dnů od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vašeho odvolání. U této žaloby se neplatí poplatky a není třeba zastoupení advokáta. Se žalobou Vám může pomoci poradna NRZP ČR, tel.: 266 753 427, poradna nrzp@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása