Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Simona Srpová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den chtěla jsem se zeptat??Nejdříve napíšu něco o sobě.V roce 2008 mi selhali ledviny..Po začátečních výsledcích jsem měla kreatin 300 až se to horšilo na stav 700.Dostala jsem se do péče Ikemu kde mi zahájili peritonální dialýzu.Na té jsem byla necelé 2roky.A zařadili mě do transplantačního programu a povedlo se na podruhé a jsem od roku 2010 transplantovaná.Výsledky nejsou uplně optimální,ale ledvina se snaží pracovat.Výsledky se pohybují okolo 150-190.Měla jsem důchod III.stupně.Napsala jsem Vám to ve skratce.Včera mě pozvali před komisy,kde jsem byla přesně 10min.a pan doktor podle poslední zprávy zhodnotil,že podle jeho uvážení jsem v pořádku a ukončil mi úplně důchod na 0.S platností k 19.2.2015Vůbec nevim co mám dělat?Prý se můžu odvolat,ale.........Při těchto výsledcích jsem unavená a nemyslim si,že bych mohla pracovat na 8hod.A neberte to,že bych pracovat nechtěla,ale určitě sám víte jak to s prací v dnešní době je.Jsem vyučená prodavačka a to je rtěžká práce.Jediné na co jsem se zmohla,před panem doktorem bylo jak tuto práci můžu dělat????On mi na to řekl,že se můžu rekvalifikovat.Jsem s toho strašně smutná,že si ani mojí dokumentaci pořádně neprostudoval.Poradíte mi co mám dělat?????Moskrát Vám děkuji Srpová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Srpová,

je nezbytné, abyste se okamžitě přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám nevznikl dluh na sociálním pojištění. To musíte udělat dnes nebo nejdéle v pondělí. Dále Vám doporučuji podat námitku proti rozhodnutí posudkového lékaře. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Doporučuji Vám kontaktovat poradnu NRZP ČR, kde Vám pomohou s jejím sepsáním, poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266753427.

Do 30 dnů se musí podat námitka, od doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása