Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Josef
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den! Jsem ročník 70, mam bechtěreva 4 stupně a jsem na biologické léčbě,pobíram ČID.CHci se zeptat jestli mam nárok na PID. Když jsem byl u posudkového lékaře a žádal o ten plný, tak ani nevěděl co ta biologická léčba je. Můj revmatolog říkal,že podle tabulek dosáhnu na 60%, jenže nikdo už nevidí, že stouto nemocí vás nikdo nezaměstná, akorát nějaká hlídací agentůra, a ta vám ještě dá jenom 75% z minimální mzdy,přitom děláte stejnou práci jako ten zdravej člověk. Když vám prodloužej 4krát smlouvu tak vás propustí,protože po 2 letech vám maj dát smlouvu na dobu neurčitou.  Děkuji za odpovědˇ.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

chápu Vaší situaci. Pokud však Váš lékař tvrdí, že podle tabulek dosáhnete 60 %, tak je malá pravděpodobnost přiznání PID. Přesto si žádost můžete na ČSSZ dát. Záleží především na posudkovém lékaři, jak celou situaci posoudí.

S pozdravem Václav Krása