Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Mňaček Josef
Předmět dotaz
Dotaz

Pane Krása.

mám dotaz. 4.12 jsem byl na posudkové kde mi byl snížen invalidní důchod z 3 na 2 st k témuž datu, proti rozhodnutí o snížení se samozřejmě odvolám. Důchod mi je vyplácen k 14-ctému v měsíci. V prosinci mi byl důchod vyplacen v plné výši. Rozhodnutí z ČSSZ mi příjde bůh ví kdy, nebudu muset vracet přeplatek důchodu? Nebo jak to funguje, má rozhodnutí zpětný účinek od doručení, že bych se zpětnou platností musel vracet poměrnou část důchodu? Dík za odpověď, Mňaček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mňačku,

důchod se Vám bude měnit ode dne rozhodnutí posudkové komise, i když rozhodnutí obdržíte až později. Po doručení písemného rozhodnutí je nezbytné do 30 dní podat námitku prostřednictvím OSSZ na ČSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.