Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor frantisek
Předmět dotaz
Dotaz

Dobry den pane Krasa prosim vas o radu,jsem po operaci srdce z roku 2012.Operace umele aortalni chlopne mel jsem invaliditu III.stupne ZTP/P.Ted po roce jsem byl znovu u posudkove komise a snizili mi invaliditu na II.stupen.Od kardiologa mam diagnozu definovanou jako tezke postizeni a jeste k tomu chronicke selhavani srdce.Mam narok na plnou invaliditu a jakym zpusobem bych mel pokracovat aby mi byla priznana zpet.Dekuji mnohokrat za radu.Preji krasne leto a hodne zdravicka.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

doporučuji podat žádost o přiznání ID III. stupně. Tuto žádost by měl podpořit svým doporučením Váš ošetřující lékař. Pokud neuspějete je potřeba podat námitku, pokud neuspějete s námitkou, doporučuji podat správní žalobu. U správní žaloby je ta výhoda, že se neplatí žádné poplatky a není třeba advokáta. Případné vzory námitky či žaloby bych Vám poslala až po případném neúspěchu Vaší žádosti o zvýšení ID.

S pozdravem Václav Krása