Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Kopal F.
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

Prosím o radu, zda je možno zažádat o ČID, když se léčím na nezhoubně zbytnělou prostatu, ale nejsem v nemocenském stavu. Obávám se, že v případě, že bych šel na nemocenskou, mohl bych přijít o práci, děkuji. Kopal F.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kopale,

obávám se, že v případě, že nejste dlouhodobě práce neschopen tak nelze požádat o přiznání ČID.  Žádost o invalidní důchod musí spočívat na nějaké dlouhodobé pracovní neschopnosti a zpravidla podnět dává odbor sociálních věcí, a to právě z důvodu dlouhodobé pracovní neschopnosti.

S pozdravem.

Václav Krása