Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jana
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den vážený pane Kráso.

     Slyšela jsem jak v médiích tak v televizi, že během posledního půl roku byly invalidní důchody posuzovány příliš tvrdě a rozhodnutí  neodpovidali zdravotnímu stavu pacienta /podobně jako tomu bylo v případě přiznání lázní/, posudkový lékaři se bali ID přiznat příp.byl přiznán nižší stupeň invalidity a od 1.4.2014 je prý možné požádat o přezkoumání zdravotního stavu a tak jsem se chtěla zeptat na Vaše vyjádření. V mém případě jsem měla od 3 odborných lékařů vyjádření, že doporučují přiznat plný ID a posudkový lékař mi přiznal 1stupeň invalidity.

     Děkuji pěkně za odpověď a přeji hezký den

Jana Křtěnová

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

samozřejmě, že můžete podat návrh na nový přezkum Vašeho stupně ID. Pokud neuspějete, tak je dobré podat námitku či správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 
NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz