Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Helena Fišerova
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den vážený pane Kráso.

   Prosila bych o radu. Mám dost vážný zdravoní problém už od roku 2001. Přes omezení jsem se snažila pracovat na plný pracovní úvazek (kancelářská práce) až do roku 2008, kdy jsem dostala  z organizačních důvodů výpověď. Nastoupila jsem v ochranné době  pracovní neschopnost a po čase požádala o invalidní důchod. Posudkový lékař můj stav zhodnotil jako částečnou invaliditu a tak mi bude také přiznán důchod. Já s tímto rozhodnutím nesouhlasím a chtěla bych se odvolat. Na správě sociálního zabezpečení mi bylo řečeno, že musím počkat, až budu mít rozhodnutí o přiznání částečného invalidníhéo důchodu a potom, že mohu podat soudní žalobu. Je tento postup  možný?                  

   Děkuji za odpověď

                                                                                         Ing. Helena Fišerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fišerová,

odvolání proti rozhodnutí o invalidním důchodu je možné pouze cestou správní žaloby. Správní žaloba v této věci je osvobozena od soudních poplatků. Správní žalobu můžete podat nejdříve po obdržení rozhodnutí o přiznání částečného invalidního důchodu.

 

S pozdravem.

Václav Krása