Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Petr Holík
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, zhruba před rokem mi byl odebrán ID 1. stupeň. Mám po operaci ploténky, a bohužel mě to stále zlobí a po kontrolní MR mám jinou ploténku vyhřezlou a jizva mi dráždí nerv. Pracuji ve stavebnictví a musím pracovat a zvedat těžká břemena což mi dělá velké problémy. Posudková komise mi přiznala snížení pracovní schopnosti o 30% ale to pochopitelně nikoho nezajímá. Proto prosím o radu jestli se s tím dá něco dělat. Moc moc děkuji za odpověď. Holík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Holíku,

je možné jedině pokusit se podat novou žádost o ID a čekat zda uspějete se žádostí či ne. Pokud Vám nebude ID přiznán, můžete podat námitku, případně správní žalobu. Jiná možnost řešení Vaší situace není.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.