Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Kloupar Jaroslav
Předmět dotaz
Dotaz

     Dobrý den pane Kráso, chtěl jsem se zeptat. Jsem čerstvě po amputaci pravé nohy v oblasti bérce. Mohl by jste mi v kostce napsat na jakou pomoc mám v současnosti nárok. Nějak se v tom nemůžu vyznat a mám různorodé informace. Myslí si, že by to pomohlo více lidem orientovat se v zákoně. Předem děkuji za radu.    Kloupar

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kloupare,

pravděpodobně byste mohl požádat o částečný invalidní důchod. Tonto postižení však neopravňuje k přiznání průkazu OZP, ani přiznání příspěvku na mobilitu.

S pozdravem Václav Krása