Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jaruš
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den, ne náhodou jsem zřejmě objevila Vaši stránku a prosím, zatím předběžně, o radu.

Již 4 rokem se léčím na autoimunitní hemolitickou anemii. Po užívání Prednisonu se mi objevily deprese a fóbie. Na začátku léčby jsem byla jen dýchavičná a unavená, bez bolestí. Nyní již trpím více jak 3 roky bolestmi celého těla, které jsou stěhovavé a velkou únavou. Mnohdy nejsem schopna ani vstát z postele, nebo to trvá velmi dlouho. Nevím, co bude v dalších dnech. Léčím se na psychiatrii na depresivní poruchu a fóbie. Pokud jsem podnikala, jezdila jsem po celé republice, prováděla diagnostiku přístrojem Titanium a prezentovala před mnoha lidmi, tak vše šlo dobře. Nyní mám ale sociální fóbii, únavový syndrom a deprese. Nejsem schopna chodit do práce, ani mít radost z oblíbených činností. Z pracovního úřadu jsem nikdy nic nedostala, jelikož jsem nebyla zaměstnána, ale podnikala. Nyní mám částečný důchod asi 1,5 roku. Nevím, kdy si mne pozvou na další posouzení. Hemolitická anemie je údajně stabilizovaná, ale je mi hůře, než kdy před tím. Zřejmě zatížení z léčby. Myslíte, že bych měla naději udržet si alespoň částečný invalidní důchod např. na ty deprese? Zžírá mne nejistota, jsme v situaci, kdy manžel přišel před pár lety o práci a nyní má zaměstnání přes pracovní agenturu. Dojíždí, projezdí 1 600 Kč, vydělá 10 000 Kč a pokud nemáme zrovna návratek za energie, tak nám sociálka doplácí něco kolem 1 000 Kč, bydlení je 6 000 Kč. Vím, že mnozí jsou na tom mnohem hůře, ale sytý hladovému neuvěří. Děkuji za pochopení a snad i vyjádření. Jaruš

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jaruš,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID určené datum následné kontroly, lze předpokládat, že byste neměla mít žádný problém. Je zřejmé, že posudkový lékař si uvědomil, že Vaše zdravotní postižení je trvalého charakteru. Pokud byste se dostala do nějakých problémů, vždy se braňte a odvolávejte. Nyní se nemusíte ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása