Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jaroslav Pánek
Předmět dotaz
Dotaz

manželce zjistily rakovinu a sdělily nám že máme být připraveni na nejhorší má již metstáze v kostech již je doma pět let bez jakých koliv příjmů nebudu se šířit o nedostatečné péči obvodního lékaře ale potřebuji vědět zda mohu vyřídit manželce invalidní důchod bez její přítomnosti protože musí být podle onkologa v klidu aležet

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pánku,

obávám se, že Vaše manželka se bude muset asi účastnit zjištění zdravotního stavu u Lekařské posudkové komise. Žádost musí Vaše paní podepsat a Vy jí předejte na Okresní správě sociálního zabezpečení společně s lékařskou zprávou a doporučením jejího ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.