Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Horková Zdena
Předmět dotaz
Dotaz

Prodělala jsm ca pravého prsu s následnou chemo,aktino terapii,nyní rok užívámTamoplex,a budu užívat další 4roky.Jsem 1rok v PID,je mi 54let,mám 2děti,z práce mě po roční neschopnosti propustili.V září bych měla jít před komisi.Výsledky mám v pořádku,ale necítím se jít do práce.Jak dlouho mě nechají v PID?Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horková,
 
na tuto otázku Vám já nemohu odpovědět. O době pobírání PID vždy rozhoduje posudkový lékař. Pakliže byste nebyla spokojena s rozhodnutím posudkového lékaře máte možnost podat odvolání, případně věc řešit prostřednitvím soudu. Další dotazy též můžete konzultovat s bezplatnou právní poradnou NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonicky: 266 753 427.
 
S pozdravem.
 
Václav Krása