Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Linda
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

syn je v PID kvůli těžké nemoci. Přiznán jej má dle par. 42/1 s přihlédnutím k ustanovení par. 39 odst. 1 písm a) zák. 155/1995 Sb. Jiný příjem nemá. Zvažuji pro něj možnost samostatného bydlení, ale mám obavy, zda si to vůbec může syn s ohledem na tento jediný příjem dovolit - ani ne tak kvůli výši PID, ale kvůli riziku jeho úplného odnětí. Dá se nějak dopředu stanovit, jestli je tento typ PID přiznán na neurčito nebo exituje neustálé nebezpečí, že PID synovi odejmou a on zůstane zcela bez prostředků, protože kvůli nemoci není schopen pracovat ani za mimořádných podmínek?
Nikdo nám není schopen poradit, zda má jít syn do svého nebo raději bydlet se mnou, když je odkázán na PID. Naše společné soužití v jedné domácnosti je silně problematické, byl bych rád, kdyby se syn mohl odstěhovat do svého, ale vím, že je v nejisté sociální situaci.

Linda.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lindo,

Váš syn má ID pro invaliditu z mládí a u tohoto důchodu nedochází kie kontrolám zdravotního stavu, neboť je zřejmé, že nemůže dojít k jeho zlepšení.

S pozdravem Václav Krása