Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Petr Nerad
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den je mi 22let dva roky jsem měl problémy s ploténkou v bederní části kvůli velkým bolestem a pohybovím omezením jsem nebyl schopen vykonávat téměř jakoukoli práci tudíž jsem od dokončení školi nebyl zaměstnán takže nemám nic odpracováno obrátil jsem se na PSSZ se žádostí o invalidní důchod kde posudková komise usoudila pokles mé pracovní schopnosti pouze o 20% a můj návrh byl zamítnut před měsícem jsem byl na operaci a momentálně chodím na rehabilitace dokud nebudu schopen nastoupit do zaměstnání chtěl bych se zeptat jestli po dobu rekonvalescence mám nárok na invalidní důchod nebo na částečně invalidní důchod a od čeho mi bude odpočítáván mockrát děkuji s pozdraven Petr Nerad :)

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nerade,

obávám se, že v rámci rekonvalescence nemáte nárok na ID. Spíše byste měl dostat pracovní neschopnost a pobírat dávky v nemoci. Invalidní důchod je možné přiznat po minimálně 6 měsících pracovní neschopnosti, a to ještě v případě, že prognóza je taková, že zdravotní stav bude problematický po delší dobu.

S pozdravem Václav  Krása