Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jiřina Mužíková
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den. Jsem v invalidním důchodu 3. stupně. Neměla jsem potřebnou dobu pojištění proto důchod nepobírám. Chci se zeptat jestli za mě stát platí sociální pojištění. Děkuji Jiřina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mužíková,

tím, že jste uznána osobou, která má nárok na ID III. stupně, tak nemusíte platit zdravotní ani sociální pojištění a z hlediska starobního důchodu se na Vás hledí jako byste pracovala. Vzhledem k tomu, že nemáte žádný příjem z pracovní činnosti, tak Vám bude starobní důchod vyměřen pouze v základní výši, která je cca 3000,- korun.

S pozdravem Václav Krása