Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Radek
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den.Stal jsem se osobou častečně inv.dle §44 odst.atd. aprosím o radu,zda to mám nahlásit svému zaměstnavateli.Zároveň bych rád věděl,zda jsou nějaké ulevy pro mě a jaké pro zaměsnavatele,myslím daně.Toto rozhodnutí platí od 25.2.2009.Děkuji a přeji hezký den.S pozdravem Radek.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

 skutečnost, že jste příjemcem ČID byste měl zaměstnavateli ohlásit, aby mohluplatnit slevu na dani. Vy osobně můžete ČID také uplatnit v daňovém přiznání. Další úlevy s ČID nejsou spojeny.

S pozdravem Václav Krása