Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor alena
Předmět dotaz
Dotaz

Dobry den pane,Krasa,mam syna kteremu v prosinci bylo 18 let ale stale navstevuje zakladni skolu ja se o neho jako jeho matka staram a i byl zbaven zpusobilosti k pravnim ukonum tak bych se chtela zeptat na co vsechno mame narok pripominam ze mu bylo 18 let ale chodi stale do skoly kde ho denne vozim 2000kc mi vzali jelikoz na to prej uz narok nemam,manzel ma minimalni mzdu kolem 9000 kc tak budte prosim tak laskav a poradte mi co nejpresneji predem vam moc dekuji za odpoved a preji hezky den Alena

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pravděpodobně jste přišla o navýšení PnP. Důležité je, abyste okamžitě požádala o invalidní důchod pro vašeho syna o invaliditu z mládí. udělejte to okamžitě, jinak bude vyžadováno, aby měl odpracované nějaké roky. O ID požádejte na OSSZ. Dále by Váš syn mohl obdržet příspěvek na mobilitu, to je dávka, o kterou se žádá na Úřadu práce. Žádost najdete na www.mpsv.cz.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.