Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor zdenka
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat je  pravda, že když je člověk dlouho na ID, (7let) a nikdy za tu dobu nepracoval, je veden na PU a ani tam mu nenajdou práci, tudíš není ho možné zaměstnat. Má nárok na plný ID důchod? Moje lékařka se vždy zeptá, jestli už mi ho nedali. Protože ze zákkona bych na to měla nárok. Ale mě se to moc nezdá. Děkují za odpověď. Zdenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdenko,

délka pobírání ID I. nebo II. stupně nemá vliv na přiznání III. stupně ID. Záleží vždy na posouzení pracovních schopností osoby.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.