Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Veronika Nová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý večer,prosím o radu,jak pokračovat dál.Od r.1997 pobírám PID,nyní tedy pro invaliditu III.stupně.V březnu 2014 bych měla  již nárok na starobní důchod.Myslíte,že jako starobní důchodce budu pobírat důchod ve stejné výši jako nyní ?Děkuji.Veronika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nová,

pokud jste pracovala při pobírání PID, tak by bylo výhodné požádat o starobní důchod, který by byl pravděpodobně vyšší než současný PID. Pokud jste však nepracovala, nemusíte nic dělat, při dovršení 65 let budete automaticky přeřazena do starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.