Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Peter Šobáň
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,

mám slovenské obřanství,

ale již více než 10let žiji a pracuji v ČR,

mám nárok na český invalidní důchod?

Děkuji Peter Šobáň

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šobáňi,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy V. Krásy jsem obdržela Váš dotaz k zodpovězení, avšak k zodpovězení vašeho dotazu bych potřebovala více informací.Zejména zda je splněna zákonná podmínka, že v posledních 10 letech máte 5 let placeno sociální pojištění.A že ho máte placeno v české republice S upřesněním dotazu a zodpovězení vaší otázky se na nás můžete  obrátit na číslo telefonu 266 753 422 ve dnech Pondělí až Pátek v době od 9.00 do 14.00 hodin.

 

JUDr. Věra Dreslerová

poradna pro osoby

se zdravotním postižením a seniory

tel.: 266 753 422, fax: 266 753 431

 

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, Praha 7

budova Pražské teplárenské, 3. patro, dveře č. 332