Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor ilona
Předmět dotaz
Dotaz dobry den pane Krasa. Me dceri byl 17.10.2012 priznan invalidni duchod psychiatrickym lekarem /lehka mozkova retardace/ a 30.10.2012 posudkovym lekarem 1.stupen invalidni duchod. Dcera v cervnu ukoncila obor s vyucnim listem. O te doby je na pracovnim uradu. cekame na vyjadreni kolik bude dostavat duchodu. mam strach ze nedostane nic kdyz jsem cetla ty dotazy na diskuzi. dekuji i za malou odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ilono,

pokud jste zažádali o ID hned po dosažení 18 let věku Vaší dcery, neměl by být problém v přiznání důchodu. Samozřejmě, ža záleží na posouzení posudkovým lékařem. Pokud ID nebude Vaší dceři přiznán, doporučuji Vám, aby se bránila, a to podáním námitky nebo případně správní žalobou.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.