Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz- sociální pojištění

Autor Romana Jandová
Předmět dotaz- sociální pojištění
Dotaz Dobrý večer pane Kráso, mám dotaz ohledně sociálního pojištění v roce 1996 až 2007. Pobírám invalidní důchod I. stupně( od roku 1986). V letech 1996-2007 to byl jen DIČ. V tomto období jsem byla doma ( 1091 dni).Na ÚP jsem se tehdy informovala, ,že pojištění (zdravotní, sociální) hradí za mě stát. Jenže podle informativního osobního listu důchodového pojištění, mi těch 1091 dní započítali do neevidovaných dob. Přitom stupně invalidního důchodu jsou platné od 1.1.2010. Stala se chyba výpočtu důchodového pojištění nebo jsem dostala nedostačující informace tehdy na ÚP ? Děkuji za odpověď. s pozdravem Romana Jandová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jandová,

obávám se, že jste skutečně dostala špatné informace. U částečného ID se předpokládá pracovní aktivita. Osoba pobírající ČID je zdravotně pojištěna, ale není pojištěna sociálně. je pojištěna sociálně pouze po určité období evidence na ÚP jako uchazeče o zaměstnání. Žadatel o důchod si může určité období zpětně doplatit, ale obávám se, že za Vámi uvedené období to již není možné.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu.