Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz- povinnosti lékaře

Autor Marie Dolínková
Předmět dotaz- povinnosti lékaře
Dotaz Vážený pane Kráso, Pobírám ID 3 .stupně Čeká mě přezkumu u komise.Mám problém, který se opakuje vždy když jdu na přezkum a dost mě to stresuje.Vždy dodám potvrzení o vyšetřeních u specialistů co nejdřív Pak nastává problém.Obvodní lékařku musím opakovaně urgovat, aby zprávu sepsala a odeslala co nejdřív. .Obvykle mě urgují z OSSZ. Není vyjímkou ,že zpoždění je měsíc, někdy i dýl! Musím neustále "vyvolávat" referentce , jestli už je konečně zpráva na OSSZ. Při posledním přezkumu mi revizní vyhrožoval, že pokud "si to nepohlídám" ,důchod nemusím dostat. Jak mám přinutit lékařku , aby plnila své povinnosti!! Ráda bych věděla , jakou lhůtu má na vypsání podkladů a jaké povinnosti má v tomto případě pacient? Je absurdní, abych nesla zodpovědnost za něčí nedbalost. Nemám živitele a jsem na ID plně finančně závislá. Prosím poraďte co mám dělat, Děkuji , srdečně Vás zdravím Marie Dolínková Brno

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dolínková,

to je opravdu problém, který těžko můžete ovlivnit. Nejlépe by bylo změnit svoji praktickou lékařku. Jinak je potřeba ji pořád otravovat a otravovat. Existuje možnost podat stížnost na Lékařskou komoru, ale to je zdlouhavý proces, který Vám přáíliš nepomůže. Pokud by však kvůli její liknavosti došlo k problému s Vašim důchodem, tak doporučuji pohlídat termín,l kdy jste žádala doktorku o sepsání zprávy a dále Vám doporučuji, abyste jí urgovala písemně, abyste měla zdokumentováno, že lékařka neplnila svoje povinnosti. Mohla byste se potom domáhat náhrady přímo na lékařce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji