Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz a názor

Autor Jana
Předmět Dotaz a názor
Dotaz

Pane Krása,moc by mě zajímal Váš názor,zda má vůbec smysl podávat žádost o ČID v případě,že mám přibližně 10 let ulcerosní kolitidu,chronickou chudokrevnost,vrozenou ztrátu sluchu na pravém uchu.opakované operace epikondilů na obou rukách.První žádost před lety mi posudkářka zamítla s tím,že musím znovu na kolonoskopii,která byla dělaná již 3krát.Pro absolutní nesnášenlivost vyšetření jsem toto odmítla.Bylo mi řečeno,že pokud rng podstoupím,důchod dostanu.V opačném případě ne.Vím že odpovíte,že záleží na posudkovém lékaři.Mě ale zajímá Váš názor.Moc děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

nejsem posudkovým lékařem a nemám zdravotnické vzdělání a proto by ode mě bylo velmi neseriózní, kdybych vyjádřil svůj názor na Vaši zdravotní diagnózu. Obecně si však myslím, že tři roky jsou dostatečně dlouhá doba na to, abyste opakovala svoji žádost o ID. Velmi by pomohlo, kdybyste měla nové zprávy od opšetřujících lékařů a kdyby v těchto vyjádřeních bylo uvedeno, že stav je trvalý a nelze počítat se zlepšením.

S pozdravem Václav Krása